Träningstider och -program

Revingeprogram hösten 2013

  När Förarmöte Träningsledare kontaktperson* Program
1 lördag 10 augusti kl 10-16 09:45 Jonas Engdahl Martin Lindkvist Peter Wernerheim Gemensam uppkörning och etablering av slingan
2 onsdag 14 augusti kl 14-19    –  
3 lördag 17 augusti kl 10-16 09:45 Mikael Larson Jonas Engdahl Fortsatt inkörning av slingan
4 onsdag 21 augusti kl 14-19   Henrik Holmquist  
5 tisdag 27 augusti kl 14-19      
6 lördag 31 augusti kl 10-16 09:45 Björn Flygare Peter Wernerheim KM Uppkörning av MC2
7 lördag 7 september kl 10-16 09:45 Carl Sahlin Daniel Johansson  
8 lördag 14 september kl 10-16 09:45 Mikael Larson Martin Lindkvist Camilla Mitkiewicz Mosse-stenparti-gräs
9 lördag 21 september kl 10-16  09:45 Peter Wernerheim Patrik Tolvsgård (knattar)  
10 onsdag 9 oktober kl 14-19   Jan-Erik Wüeggertz  
11 onsdag 16 oktober kl 14-19   Ulf Bengtsson Björn Sederblad  
12 lördag 19 oktober kl 10-16 10:00 Jonas Engdahl Mikael Larson Björn Flygare  Rekryterings- och prova-på-dag kl 10-14 KM kl 12
13 lördag 9 november kl 10-16 09:45 Ingen körning Tiden struken, P7 har samövning med P4  
13 onsdag 20 november kl 14-20   Martin Lindkvist Mikael Larson Från klockan 14 besiktigar vi slingorna efter stormen och P7s storövningen. OBS! Ändringar kan behöva göras. Se upp för överraskningar.
14 lördag 23 november kl 10-16 09:45 Christopher Elg  
15 onsdag 27 november kl 14-19   Johan Sandström  Martin och Mikael: Viss förberedelse inför KM 
16 lördag 30 november kl 10-16 09:45 Martin Lindkvist KM tre specialsträckor vuxna, två ss ungdomar
17 onsdag 4 december kl 14-19   Ulf Bengtsson  
18 söndag 8 december kl 10-16 09:45 Ny tid Lars Nagy, preliminärt Tiden struken
18 onsdag 11 december kl 14-19   Mikael Larson  
19 lördag 14 december kl 10-16 09:45 Stefan Sjöholm (Martin Lindkvist Mikael Larson) Teknik: stock, rötter, sten 
20 onsdag 18 december kl 14-19      

Ett svar på ”Träningstider och -program”

Kommentarer kan inte lämnas på detta inlägg.